| Mobile Name : | Nothing Phone (4a) |
|---|---|
| Chipset : | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 ( 64 bit ) |
| RAM : | 8 GB |
| Graphics : | Adreno 810 |
| Main Camera : | 50 MP(ois) - 8 MP - 50 MP(ois) |
| Selfie Camera : | 32 MP |
| Storage : | 256 GB |
| Battery : | 5400 mAh |
| Antutu Score : | 1183775 (v11) |
| Expected Price : | 32999 |
| Released Date : | March 05, 2026 |