| Mobile Name : | Nothing Phone (4a) Pro |
|---|---|
| Chipset : | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 ( 64 bit ) |
| RAM : | 8 GB |
| Graphics : | Adreno 722 |
| Main Camera : | 50 MP(ois) - 8 MP - 50 MP(ois) |
| Camera Sensor : | Sony LYT-700C |
| Selfie Camera : | 32 MP |
| Storage : | 128 GB |
| Battery : | 5400 mAh |
| Released Date : | March 05, 2026 |